12203/​163

Bendixen design

Cirkulært sofabord med plade af marmor, stel af forkromet metal. 20. årh.s. anden halvdel. H. 51 Diam. 100.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder nogle hak/chipsafslag på pladen nederste kant.

Kunst, antikviteter & design, 20. januar 2022

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag