12203/163
Bendixen design
Cirkulært sofabord med plade af marmor, stel af forkromet metal. 20. årh.s. anden halvdel. H. 51 Diam. 100.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder nogle hak/chipsafslag på pladen nederste kant.
Kunst, antikviteter & design, 20. januar 2022
Vurdering
Hammerslag