2131/931
Uno & Östen Kristiansson (, Lampedesignere hos Luxus, Sverige)
Et par standerlamper af eg. Justérbare skærme af hvid akryl. Trykknapafbryder ved skærm. Udført og mærket hos Luxus, Vittsjö. H. 127/133. (2)
Almindelig brugsslitage, herunder ridser og mærker. En lampe med uoriginale skruer ved skærm. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud