“Full Flap” taske af quiltet mørkeblåt læder med gyldne beslag, kædehank, CC drejelås, et rum med tre indvendige lommer og bordeaux læderfor. H. 14 x B. 24 x D. 7 cm. 1989–1991.
Authenticitetskort fra BrandCo Paris medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Få rynker på læder. Sider er blevet lidt bløde med tiden. Få ridser på læder indvendigt, primært under flap. Alle mål er cirkamål.