2449/9059
“Full Flap” taske af quiltet mørkegrønt læder med gyldne beslag, kædehank, CC drejelås, et rum med tre indvendige lommer og mørkegrønt læderfor. H. 14 x B. 23 x D. 7 cm. 1989–1991.
Authenticitetskort fra BrandCo Paris medfølger.
Fremstår med alm. alders- og brugsslitage. Mindre slitage på hjørner. Få rynker og lette ridser på læder. Nogle ridser på læderfor indvendigt. Alle mål er cirkamål.
Vurdering