2032/221
Signeret Keshan kelly tæppe, Persien. Gentagelsesmønster med blomster of bladværk på rød bund. 20. årh.s slutning. 474×188.
Slidte frynser. Delvis slidte kanter. Jævnt slidt.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag