2032/​221

Signeret Keshan kelly tæppe, Persien. Gentagelsesmønster med blomster of bladværk på rød bund. 20. årh.s slutning. 474×188.

Slidte frynser. Delvis slidte kanter. Jævnt slidt.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

(Autobud) 2.400 DKK
2.300 DKK
(Autobud) 2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK