2138/455
Kinesisk røgelseskar af patineret bronze, dekoreret med gold splash, hanke i form af elefanthoveder. Mærket. 20. årh. H. 5. Diam. ved kantrand 9.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag