1826/94
Peter Ilsted (f. Sakskøbing 1861, d. København 1933)
“Solskin paa en Dør”. 1910. Opus 5. Sign. Peter Ilsted. Mezzotinte. Lysmål 39×34. U.r.
Papiret er let gulnet. Nyt passepartout medfølger.
Ældre malerier og møbler, 25. juni 2018
Vurdering
Hammerslag