2203/557
Marc Sadler (f. Østrig 1946)
“Twiggy”. Standerlampe med fod af rødlakeret metal. Skærm af rødlakeret glasfiber. Udført og mærket hos Foscarini. H. 228 cm.
Brugsslitage, herunder ridser og mærker. Lampen har flere defekter, herunder manglende akryl dækskærm som afknækket og samlinger på skærm med limninger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 18. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
43 bud