2203/​557

Marc Sadler (f. Østrig 1946)

“Twiggy”. Standerlampe med fod af rødlakeret metal. Skærm af rødlakeret glasfiber. Udført og mærket hos Foscarini. H. 228 cm.

Brugsslitage, herunder ridser og mærker. Lampen har flere defekter, herunder manglende akryl dækskærm som afknækket og samlinger på skærm med limninger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 18. januar 2022

Vur­dering

200–300 DKK

Hammerslag

700 DKK

43 bud

700 DKK
650 DKK
(Autobud) 600 DKK
600 DKK
(Autobud) 550 DKK
500 DKK
(Autobud) 480 DKK
460 DKK
(Autobud) 440 DKK
420 DKK
(Autobud) 400 DKK
380 DKK
(Autobud) 360 DKK
340 DKK
(Autobud) 320 DKK
300 DKK
(Autobud) 290 DKK
280 DKK
(Autobud) 270 DKK
260 DKK
(Autobud) 250 DKK
240 DKK
230 DKK
220 DKK
210 DKK
(Autobud) 200 DKK
200 DKK
(Autobud) 195 DKK
190 DKK
(Autobud) 185 DKK
180 DKK
(Autobud) 175 DKK
170 DKK
(Autobud) 165 DKK
160 DKK
155 DKK
(Autobud) 150 DKK
145 DKK
(Autobud) 120 DKK
115 DKK
110 DKK
105 DKK
100 DKK