2025/​8559

Gregori Arseniev Andreev (, Skt. Petersborg)

Russisk cigaretetui af sølv, dekoreret i rød lak, graveret med bueskyttesceneri, blomster og bladværk samt adelskronet monogram. Gregori Arseniev Andreev, Skt. Petersborg bymærke, lødighed 84. 19. årh.s slutning. Vægt ca. 70 g. H. 5,5. L. 7,5.

Alders- og brugsslitage, bl.a. buler, afskalninger og ridser.

Russisk tema, 15. juni 2020

Sølv ▸ Rusland

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

900 DKK

900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK