2118/72
Saucekande af sølv, glat korpus med hank af mørk træ, København 1945. Samt tysk saucekande af sølv. Rokokoform 20. årh. Vægt i alt ca. 582 gr. H. 10–12. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Den ene graveret under bunden.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. maj 2021
Vurdering
Hammerslag