2118/​72

Saucekande af sølv, glat korpus med hank af mørk træ, København 1945. Samt tysk saucekande af sølv. Rokokoform 20. årh. Vægt i alt ca. 582 gr. H. 10–12. (2)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Den ene graveret under bunden.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. maj 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.750 DKK

1.750 DKK
1.700 DKK
1.650 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK