11950/131
Viggo Kragh-Hansen (f. Vivild 1910, d. 1996)
Teglværk fra Nybøl Nor, Egernsund. Sign. V. Kragh. Olie på lærred. 35,5×92.
Kunst, antikviteter & design (udskudt), 19. december 2019
Vurdering
Hammerslag