2032/86
Russisk spillebord af karelisk birkerod, opklappelig plade med skakbræt og grønt læder. 19. årh. H. 73. L. 79. B. 39/78.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Finérskader. Finérreparationer.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag