2116/286
Richard Short (f. 1841, d. 1916, England)
Marine med grundstødt sejlskib. Sign. Richard Short. Olie på lærred. 42×65.
Krakeleringer samt enkelte minimale stødmærker. Én reparation/lap på bagsiden. Mindre retoucheringer. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag