2124/243
Et par stager af bronze i antikiserende stil, tredelte stammer med slyngende slanger, på trepas fodstykker. Lyspiber udformede som snegle. 20. årh. H. 28 cm. (2)
Proveniens: Erik Brandt.
Aldersrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag