2447/​844

Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)

Sidebord af teak med underliggende hylde med flet. Udført hos Haslev Møbelsnedkeri. H. 36. L. 57. B. 37.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Vandskjold. Nedkortede ben.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

867081 2.100 DKK
920869 2.000 DKK