2447/844
Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)
Sidebord af teak med underliggende hylde med flet. Udført hos Haslev Møbelsnedkeri. H. 36. L. 57. B. 37.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Vandskjold. Nedkortede ben.
Vurdering