2104/​82

Peter Kornbeck (f. København 1837, d. sst. 1894)

Klosterinteriør med munke. Sign. P. Kornbeck 1874. Olie på lærred. 45×35.

Lærredet er dubleret. Repararet. Behov for let overfladerensning. Talrige krakeleringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag