2104/82
Peter Kornbeck (f. København 1837, d. sst. 1894)
Klosterinteriør med munke. Sign. P. Kornbeck 1874. Olie på lærred. 45×35.
Lærredet er dubleret. Repararet. Behov for let overfladerensning. Talrige krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021
Vurdering
Hammerslag