11847/87
Russisk ikon med fremstilling af ni helgener og Helligånden, rand med flerefarvede dekorationer. Tempera på forgyldt grund på træpanel, bagside med talrige inskriptionerr. Rusland. 19. årh.s slutning. H. 31. B. 26.
Kunst, antikviteter & design, 24. november 2018
Vurdering
Hammerslag