11847/​87

Russisk ikon med fremstilling af ni helgener og Helligånden, rand med flerefarvede dekorationer. Tempera på forgyldt grund på træpanel, bagside med talrige inskriptionerr. Rusland. 19. årh.s slutning. H. 31. B. 26.

Kunst, antikviteter & design, 24. november 2018

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK