1837/​1513

Et par franske empireform kandelabre af forgyldt bronze, hver til fem lys, kannelerede, let koniske stammer på runde fodstykker støbte med antikke profiler. 19. årh. H. 53 cm. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag ved stammens fod; ene sæt arme med reparation.

Varia, 13. september 2018

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK

6.000 DKK
(Autobud) 5.500 DKK
5.000 DKK
4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK