841/291
Stort fransk kaminur af patineret bronze, urhus med to harniskklædte krigere der spiller terning. Sign. Alix, Rue St. Louis 72. 19. årh.s slutning. H. 54. B. 87. D. 24.
Russisk kunst, varia og møbler, 6. juni 2013
Vurdering
Hammerslag