2142/​326

Russisk familieikon med helgerne Skt. Guri, Skt. Aviv og Skt Simeon. Tempera på træpanel. 19. årh. 31×26.

Mindre krakeleringer. Restaureret.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021

Vur­dering

4.000–5.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
2.000 DKK