2436/114
Thomas E. A. Hansen (f. Kolding 1879, d. 1948)
Figur af patineret bronze i form af en siddende kvinde. Sign. TH 1914. Udført og stemplet hos I. Rasmussen, København. H. 20,5.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024
Vurdering
Hammerslag