1502/1641
Større og mindre saucebåde af sølv. Cohr, 20. årh. Vægt 525 gr. L. 16 og 21,5 cm. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Varia, 8. januar 2015
Vurdering
Hammerslag
25 bud