2049/319
To fade af fajance, dekoreret i blå med and og blomsterdesign. 18. årh. Diam. 30 og 31. (2)
Restaureret. Mindre afslag og glasurafskalninger. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag