2049/​319

To fade af fajance, dekoreret i blå med and og blomsterdesign. 18. årh. Diam. 30 og 31. (2)

Restaureret. Mindre afslag og glasurafskalninger. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag