1632/607
Ubekendt designer
Bordlampe af messing og sortmalet metal med bøjelig stamme. 1940–50'erne. H. maks. 60.
Der garanteres ikke for funktionaliteten. Restaureret. Brugs- og alderspatina, herunder ridser og buler.
Moderne kunst og design, 9. august 2016
Vurdering
Hammerslag