2203/889
Vicke Lindstrand (f. Sverige 1904, d. 1983)
Oval vase af klart glas indlagt med auberginefarvede bånd og slibninger i overfladen. Sign. Kosta, LS/613. Udført hos Kosta, Sverige. H. 19,3. B. 18. D. 10.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 18. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
28 bud