2006/758
Justérbar bordlampe af messing monteret med skærm af lyst stof. Model THV-375. Udført for Povl Dinesen. H. maks. 57.
Litteratur: Povl Dinesen katalog ca. 1960.
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Skærm med buler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 4. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
21 bud