905/​51

Axel Schovelin (f. København 1827, d. Frederiksberg 1893)

Landskab i aftenrøde. En dreng er på vej ud at fiske. Sign. Axel Schovelin. Olie på lærred. 85×127.

Malerier og tegninger, 30. november 2021

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hammerslag

38.000 DKK