To diamantvedhæng af 10 og 14 kt. guld henholdsvis prydet med talrige baguette- og brillantslebne diamanter, samt talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 1.14 ct. Farve: H. Klarhed: VS-SI. Samlet vægt ca. 20,5 g. B. 16–25 mm. L. inkl. øsken 3,5–4,1 cm. (2)
EGL kort og æske medfølger. Gradering gælder for diamantvedhænget af 10 kt. guld i form af løvehoved.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. En diamant mangler.
Tvangssalg, 9. oktober 2024
14 bud