Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
“Die Geschicte vom teuren Brot”, 1972. Alle sign. Jorn 72, 27/30. Syv litografier i farver. Bladstørrelse 77×57 og 57×77. (7)
Litteratur: Van de Loo nr. 418–424.
Undersøgt i rammer. Enkelte med fugtskjolder.
Moderne kunst og design, 26. marts 2024