2144/715
Vilhelm Lundstrøm (f. København 1893, d. sst. 1950)
Cirkusklovn. Usign. Betegnet (af en anden). Litografi. Lysmål 36 × 27. Uindrammet.
Papiret er let gulnet.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag