2033/1004
Dansk snedkermester
Fritstående, overpolstret 2,5-pers. sofa med ben af bejdset elm, runde forben. Sider, sæde samt ryg betrukket med grøn plys. Udført ca. 1940'erne. H. 65. L. 195. D. 88.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Betræk med sporadisk slitage, mindre pletter.
Moderne kunst og design, 11. august 2020
Vurdering
Hammerslag
26 bud