2050/8589
Rusisk ikon med fremstilling af velsignende Kristus Pantokrator. Tempera på træpanel. 19. årh. 31×26.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Restaureret.
Russisk tema, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag
31 bud