Russisk spadserestok af sortmalet træ, håndtag af sølv, rigt dekoreret med cloisonné emalje og prydet med facetsleben ametyst samt rød glasflus, stok monteret med talrige monogrammer i guld og sølv. Utydeligt mesterstempel. 20. årh.s begyndelse. L. 92.
Minimal brugs- og aldersslitage, bl. a. mindre afslag. Dupsko mangler.
Russisk tema, 15. juni 2020
11 bud