2010/46
Peter Raadsig (f. København 1806, d. sst. 1882)
Parti fra en klippekyst, en mand holder hvil på stenene. Sign. P. R. Olie på lærred. 28,5×43,5.
Talrige krakeleringer. Retoucheringer. Lærredet er dubleret.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. marts 2020
Vurdering
Hammerslag