2138/441
Opsats af sølv, rigt graveret ved guirlande og bladværk, vaseformet stamme. P. Hetz, København 1882. Vægt ca. 1050 g. H. 38.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Skål mangler i toppen. Graveret. Revne i det ene blad.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag
24 bud