Johan Rohde (f. Randers 1856, d. Hellerup 1935)
Fiskere. Prøvetryk med dedikation til Max Müller. Sign. med rødt JR. Radering på papir. Monteret på karton + Ti Original Raderinger af Johan Rohde. København 1935. Bladstørrelse 9,4×16,5. (2)
Litteratur. Opus 10. Prøvetryk.
Alm. håndteringsspor. Bindet med brugsspor.
Kunst, antikviteter & design, 21. oktober 2021
10 bud