12118/​217

Ubekendt kunstner, 19. årh.

Portræt af lille pige. Iflg. bagside forestiler det Anna Sophie Mathilde Bech (1847–1863), datter af Etatsraad Jørgen Albert Bech (1808–1876). Usign. Bly og hvidt på papir. Lysmål 31,5×26,6. Rammemål 34,5×30.

Undersøgt i ramme. Papir gulnet. Små ormehuller i venstre side.

Kunst, antikviteter & design, 6. maj 2021

Vur­dering

800–1.200 DKK

Hammerslag

550 DKK

550 DKK
(Autobud) 500 DKK
480 DKK
420 DKK
400 DKK