1721/​1570

Kinesisk broderi på rød silke med legende drenge, klippe og kaniner. Qing 18./19. årh. 160×46 cm. Indrammet.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Fremstår med mange brud; falmet.

Varia, 25. maj 2017

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag