1721/1570
Kinesisk broderi på rød silke med legende drenge, klippe og kaniner. Qing 18./19. årh. 160×46 cm. Indrammet.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Fremstår med mange brud; falmet.
Varia, 25. maj 2017
Vurdering
Hammerslag