1509/​1615

Kinesisk smykke af sølv, plakette drevet med blomster, hvorunder fire kæder med klokker. 20. årh. Plakette 6 cm. x 8,5 cm.

Hjemtaget fra Kina 1975.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 26. februar 2015

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

270 DKK

(Autobud) 270 DKK
260 DKK
250 DKK