1509/1615
Kinesisk smykke af sølv, plakette drevet med blomster, hvorunder fire kæder med klokker. 20. årh. Plakette 6 cm. x 8,5 cm.
Hjemtaget fra Kina 1975.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 26. februar 2015
Vurdering
Hammerslag