12118/243
Tibetansk rejseskrin, beklædt med skind, beslag og ornamentik af messingblik, prydet med farvede sten, 19. årh. H. 20. L. 36. D. 15,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage. En sten mangler.
Kunst, antikviteter & design, 6. maj 2021
Vurdering
Hammerslag