12118/​243

Tibetansk rejseskrin, beklædt med skind, beslag og ornamentik af messingblik, prydet med farvede sten, 19. årh. H. 20. L. 36. D. 15,5.

Fremstår med alders- og brugsslitage. En sten mangler.

Kunst, antikviteter & design, 6. maj 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.800 DKK

1.800 DKK