1813/653
Ib Madsen (, Danmark. 20. Århundrede)
Acton Schubell (, Danmark. 20. Århundrede)
Høj- og lavrygget lænestol af bøg. Sæde, hynde og dybthæftet ryg betrukket med stribet stof. Udført hos Madsen & Schubell. (2)
Almindelig brugspatina, herunder mindre ridser og mærker. Betræk med enkelte mindre pletter og mærker.
Moderne kunst og design, 27. marts 2018
Vurdering
Hammerslag