1813/​653

Ib Madsen (, Danmark. 20. Århundrede)

Acton Schubell (, Danmark. 20. Århundrede)

Høj- og lavrygget lænestol af bøg. Sæde, hynde og dybthæftet ryg betrukket med stribet stof. Udført hos Madsen & Schubell. (2)

Almindelig brugspatina, herunder mindre ridser og mærker. Betræk med enkelte mindre pletter og mærker.

Moderne kunst og design, 27. marts 2018

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

7.000 DKK

7.000 DKK