1417/1625
Lille tekande af porcelæn med fyrfad, dekorerede i farver og guld med blomster. Tyskland/Frankrig, 19. årh. H. 15,5 cm. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage, lågknop klinket, lille hak på rand. lille hårrevne.
Varia, 24. april 2014
Vurdering
Hammerslag