2420/880
Carl-Harry Stålhane (f. 1920, d. 1990)
Rund vase af stentøj modelleret med smal hals. Dekoreret med turkisblå glasur. Sign. CHS. Udført og mærket hos Rörstrand, Sverige. H. 17,7. Diam. ca. 12,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 14. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
30 bud