2420/880
Carl-Harry Stålhane (f. 1920, d. 1990)
Rund vase af stentøj modelleret med smal hals. Dekoreret med turkisblå glasur. Sign. CHS. Udført og mærket hos Rörstrand, Sverige. H. 17,7. Diam. ca. 12,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
30 bud
327644 (Autobud) | ||
806657 | ||
327644 (Autobud) | ||
806657 | ||
327644 | ||
823958 (Autobud) | ||
327644 | ||
823958 | ||
806657 (Autobud) | ||
823958 | ||
806657 | ||
327644 (Autobud) | ||
806657 | ||
327644 (Autobud) | ||
806657 | ||
327644 (Autobud) | ||
806657 | ||
327644 | ||
1024485 | ||
327644 | ||
806657 | ||
823958 (Autobud) | ||
806657 | ||
823958 (Autobud) | ||
806657 | ||
823958 (Autobud) | ||
806657 | ||
823958 | ||
296282 | ||
806657 |