2420/​880

Carl-Harry Stålhane (f. 1920, d. 1990)

Rund vase af stentøj modelleret med smal hals. Dekoreret med turkisblå glasur. Sign. CHS. Udført og mærket hos Rörstrand, Sverige. H. 17,7. Diam. ca. 12,5.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

2.900 DKK

30 bud

327644 (Autobud) 2.900 DKK
806657 2.800 DKK
327644 (Autobud) 2.700 DKK
806657 2.600 DKK
327644 2.500 DKK
823958 (Autobud) 2.400 DKK
327644 2.400 DKK
823958 2.300 DKK
806657 (Autobud) 2.200 DKK
823958 2.200 DKK
806657 2.100 DKK
327644 (Autobud) 2.000 DKK
806657 2.000 DKK
327644 (Autobud) 1.950 DKK
806657 1.900 DKK
327644 (Autobud) 1.850 DKK
806657 1.800 DKK
327644 1.750 DKK
1024485 1.700 DKK
327644 1.650 DKK
806657 1.600 DKK
823958 (Autobud) 1.550 DKK
806657 1.550 DKK
823958 (Autobud) 1.300 DKK
806657 1.250 DKK
823958 (Autobud) 1.200 DKK
806657 1.150 DKK
823958 1.100 DKK
296282 1.050 DKK
806657 1.000 DKK