2116/202
Hollandsk maler, 18. årh.
Parti fra en landsby med festende bønder udenfor en kro. Usigneret. Olie på lærred. 32×51. Uindrammet.
Retoucheringer og reparationer. Mindre krakeleringer and peelings. Behov for overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag