2040/​383

Victoriansk credenz af indlagt rodtræ, ibenholt og sortmalet træ, profileret front med buede hjørner med glasdøre, indlagte søjler korintiske kapitæller, midterste dør med oval plaketter af Wedgewood procelæn med jagtgudinden Diana. England, 19. årh.s slutning. H. 104. B. 165. D. 48.

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Nøgle medfølger. Revne i pladen

Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020

Vur­dering

12.000 DKK

Hammerslag