Wilhelm Freddie (f. København 1909, d. sst. 1995)
Figurkomposition. Sign. Freddie 88, 119/150. Litografi i farver. Bladstørrelse 56×76.
Litteratur: Mogensen og Raben-Skov nr. 096.
Undersøgt i ramme. Original stand. Små folder og håndteringsmærker.
801570 |