2414/175
Ubekendt maler, 19. årh.s sidste halvdel
Personer spadserer langs en klippekyst, formentlig Sverige. Utydelig sign. Olie på lærred. 38×47.
Minimale krakeleringer. Retoucheringer. Svagt mærke fra blændrammens kant. Områder med spor af forrensning. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag