Vaseformet hovedvandsæg af sølv prydet med røde og grønne flusser, uidentificerede stempler og hjerteformet hovedvandsæg af sølv, lågknop i form af fugle, ej stemplet. 19. årh. H. 5,5 og 10,5 cm. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre buler.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. september 2023
19 bud